Michael "Berry" Beran

13. ledna 2011 v 22:08 |  o Berrym
berry

Michael "Berry" Beran

Michael Beran, se narodil
ve znamení raka 10. července 1989, a  kámoši mu říkají Berry. Freestyle BMX poprvý uviděl na videu v březnu 2003. Od toho okamžiku se snažil pouze o jedinou věc …  a to sehnat si kolo, aby
konečně poznal, co to vlastně je ten freestyle.
Díky sportu, který dělá,hodně cestuje a má také spoustu přátel v zahraniční, takže v jeho případě se člověk bez angličtiny neobejde.  Pokud se mu podaří úspěšně složit maturitu, chtěl by se buď pokusit o studium na Vysoké škole tělesné výchovy a sportu v Praze nebo odcestovat do USA, zdokonalit se jak v jazyce, tak i v ježdění. Ještě není pořádně rozhodnut...:)


Jeho sportovní začátky

Jako každý jiný vyrůstající kluk
zkoušel snad všechny sporty jako jsou  hokej, floorball, fotbal, basketbal, ale třeba i judoChtěl dokázat něco víc, než je v normálním životě obvyklé. Celý život hledal způsob, jak to změnit, ale u žádného z těchto sportů prostě dlouho nevydržel, zkrátka to pro něj nebylo to pravé. Až jednoho dne
v televizi shlédl video o "Freestyle Bmx" a to dodatečně změnilo jeho život.
Poprvé
se na závod přihlásil v roce 2004 v červenci v Olomouci, kde
skončil na 4.místě hned za nejlepšími jezdci z ČR. Poté ten samý rok v září
se na Mistrovství České Republiky mezi dospělými umístil na 3.místě. V roce 2005, tehdy mu bylo 15 let, 
se zúčastnil Mistrovství světa ve Freestyle BMX a jako jediný Čech se odhodlal jet v kategorii "PRO" mezi ostřílenými a profesionálními jezdci z celého světa. Nakonec se umístil na 34.místě z 80 přihlášených.
Momentálně drží titul Mistra České republiky v disciplíně "Street" a "Mini". V budoucnu by se chtěl zúčastnit jak veškerých závodů v ČR , tak i těch nejlepších akcí v ostatních státech a možná i v USA. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama